Prototyp v novém

Je babí léto, začátky semestru, Brno si prošlo vlnami veder a uzavírek a i festival Prototyp si prošel řadou změn – některých si možná ani nevšimnete, některé pocítíte už jako návštěvníci o víkendu 16.–18. listopadu v Rotundě brněnského výstaviště v Pisárkách.

Jednou ze zásadních změn je změna organizačního jádra festivalu. Čtyři roky pro vás festival s litry bílého připravovaly tři holky, které mnoho z vás zná.

Verča, Verča a Domča vybudovaly něco, co v Brně nikdy nebylo a taky něco, do čeho se časem namočili zajímaví a šikovní lidé, kteří by se na sebe na ulici možná ani nepodívali. O pořádání festivalu ze začátku nevěděly holky nic a přesto se urodilo. Už poslední rok postupně předávali některé úkoly dalším a chystaly je na to, že tu přece nebudou pořád. Připravovaly je na to, že tento rok se na festival podívají už jen jako návštěvníci.

Koordinaci festivalu si letos pod křídla vzali Honza a Michal z uskupení VISUALOVE, které mnoho z vás zná, ani o tom nevíte – tedy minimálně znáte jejich práci, která po Brně několikrát do roka svítí na malých i velkých akcích, na plesech, trzích nebo zatmění měsíce na Kraví hoře. Další Honza, který poslední 2 roky hlavně o prázdninách uháněl markeťačku festivalu s termíny a pomáhal řešit vše, co sama nestíhala si letos bere na starosti marketing. Z původního tria zakladatelek letos přeci jen ještě částečně zůstává jedna Verča, která dá tvář všem plakátům, brožurkám a další vizuálním nádhernostem. O živý program se bude starat Pepa z Flédy, který pro vás loni dal dohromady senzační line-up – letos zase o frekvenci lepší. Koordinaci dobrovolníků a produkci si letos bere na starosti Zuzka a to nejdůležitější – samotnou expozici – opět pohlídá, navrhne a zkoordinuje skvělá Neli. Vrchol zahajovacího večera – módní performance – spáchá Danča a pro novoá část Prototyp Makers jsme spojili síly s brněnským FabLabem, konkrétně s Tomášem.

Vedle toho budeme opět spolupracovat s mnoha šikovnými dobrovolníky, který jsou zárukou toho, že festival pro návštěvníka bude zážitek a vše bude šlapat jako hodinky. V případě, že se chcete sami zapojit do organizace festivalu, napište nám na info@prototypbrno.cz.

V dalších článcích na (uff…už zase novém) webu si již brzy budete moci přečíst vzpomínky zakladatelek na začátky festivalu a s blížícím se datem festivalu přiblížíme také kompletní program, sepíšeme informace o vstupenkách a podáme další praktické informace.

 

cs_CZ
en_GB cs_CZ