8. ročník

Zahájení festivalu:

Pátek: 19.00

Zahajovací večer festivalu PROTOTYP 2022

Tradiční událost brněnského podzimu Festival Prototyp propojuje umění, vědu a technologie. V říjnu vezme festival návštěvníky do prostor kreativního hubu KUMST a uměleckou expozici pak nabídne ve Vodojemech na Žlutém kopci od 4. do 6. listopadu 2022.

V rámci zahajovacího večera se uskuteční fashion performance z dílny studentů Ekotextil designu, která celý festival propojí, dále představí výstavu z dílny studentů TIM MUNI FF a CAAR (Center for Artificial Art Research).

O hudební zážitek večera se postará elektronická kapela s brněnskými kořeny Himalayan Dalai Lama v doprovodu violoncellistky Terezie Kovalové a celým večerem pak bude provázet sound designérka a DJka Suz.

Pátek 14. 10. 2022

Festival PROTOTYP 2022 – expozice ve Vodojemech

Prototyp je tradiční každoroční třídenní kulturní akce v Brně, která má za cíl představit umění, vědu a technologie široké veřejnosti. Každý rok na festivalu vystavují nejrůznější tvůrci ze světa i zahraničí.

Festival Prototyp 2022 se po roce vrací, tentokrát na místo, které bylo lidskému oku dlouhá léta skryto. Letošní umělecká expozice osmého ročníku festivalu bude vystavena v brněnských Vodojemech na Žlutém kopci. Videomappingové, světelné a zvukové instalace tuzemských i zahraničních umělců dotvoří atmosféru této „podzemní katedrály“ a návštěvníci se mohou těšit na audiovizuální show, kinetické instalace a 3D tištěné sochy. Festival je součástí projektu Brno Creative Days.

Praktické informace:

  • Do Vodojemu není bezbariérový vstup.
  • Prohlídka vyžaduje zdolání terénních nerovností, doporučujeme pevnou obuv.
  • Vstup na vlastní nebezpečí, expozice není vhodná pro osoby se zvýšenou citlivostí na světlo a stroboskopické efekty.
  • Vstup je pro děti od 6 let.
  • Vstupenky nelze zakoupit na místě.

Pátek 4. 11. 2022 – Neděle 6. 11. 2022

Organizátoři: Prototyp, VISUALOVE, Brno Creative Days
Spolupořadatel: TIC, Brno, Jihomoravský kraj
Partneři: Kumst, Kletch, Cyber lighting, Hvězdárna a planetárium Brno, HUMAIN, FF MU, BRNO AI, Go To Brno, Kino Art, KAM v Brně

Festival je součástí projektu „Brno Creative Days.“

cs_CZ