O festivalu

Stručné shrnutí jednotlivých ročníku

7000+

Za 4 roky festival navštívilo více než 7000 návštěvníků všech věkových kategorií.

80+

Přes 80 instalací se za proběhlé ročníky vystřídalo na festivalu uměleckých děl od tvůrců z Česka i zahraničí.

30+

Tolik přednášek nebo workshopů jsme celkem připravili pro návštěvníky festivalů za 4 roky jeho existence.

2017

Čtvrtý ročník festivalu se uskutečnil v prostorách Tržnice Brno na Zelném trhu a na Staré radnici, kde výstava interaktivních uměleckých děl zabrala hned několik místností. Videomapping, páteční opening party ani módní přehlídka nemohly chybět. Sobota pak patřila workshopům a neděle několika odborným přednáškám a komentovaným prohlídkám expozice.

2016

Bývalá káznice se zaplnila 11. – 13. 11. 2016 uměleckými exponáty inspirovanými přírodními elementy. Voda, oheň, země a vzduch se promítly do interaktivních projekcí nebo videomappingu.

Páteční program byl plný živých hudebních vystoupení a módní performance. Módní show byla tradiční část pátečního programu, o kterou se zasloužila značka Severa + Kolektiv. Nechyběl ani live VJing v režii kolektivu KinocirKus. Vida! science centrum, Bioskop, Corinth a Workshop Čtyři elementy se postarali o zábavu pro celou rodinu. Prohlédnout expozici a vyzkoušet zajímavé workshopy si návštěvníci mohli po celou sobotu. Neděle byla věnovaná setkání s tvůrci instalací a zajímavým přednáškám. Dozvědět jste se mohli, jak vytvořit vlastní vertikální zahradu, kdy se vyplácí prototypovat produkt pomocí 3D tisku nebo jak se architekti perou s vizuální povahou protipožární ochrany v budovách.

Himmeli

Veronika Mikulová

2015

Spojení umění a technologií na téma Hra prostoru jste v roce 2015 mohli zažít jako třídenní festival ve dnech od 13. do 15. 11. 2015. Hra prostoru se konala v krátce zpřístupněném prostoru ve spodní části Malé Ameriky v Brně. Program byl vyladěn do tří specifických částí tak, aby si ho užili ti nejmenší i odborná veřejnost. Podívejte se, kde se druhý ročník festivalu Prototyp uskutečnil.

Síla prostoru

ÚDiF (Úžasné divadlo fyziky)

Úhel pohledu

Michal Ďuriník

Bestie

Ondřej Mikula

2014

První ročník se odehrál v roce 2014 v nádherném industriálním prostoru brněnské Adam Gallery. Na samotné akci bylo vystaveno 17 světelných děl a živých vystoupení. Návštěvníků přišlo požehnaně, přes 1 800. Všichni, kteří na Prototyp zavítali si mohli užít výstavu světelných děl tak jako v klasickém muzeu, zabavily je ale i interaktivní instalace, tematické občerstvení a samozřejmě celovečerní hlavní program. Na pódiu zazářili Ardor Viridis, David Vrbík hrající na laserovou strunu, či Jiří Suchánek. Třešničkou na dortu byla světelná módní přehlídka, která symbolicky uzavírala celý festival. Celovečerní program zakončovala after party s Djs.

Kapalný čas

Jakub Valtar, Rastislav Somora

Walk The Light

Tereza Buryová, Jáchym Daniel

Shapes

Martin Hamouz

cs_CZ
en_GB cs_CZ