Brno Mini Maker Faire

Pro letošní víkendový program jsme spojili síly s festivalem Brno Mini Maker Faire 2019, na který mohou návštěvníci využít stejnou vstupenku, jako na festival Prototyp. Navíc to do pavilonu, kde se veletrh kutilů bude konat, je pouhých několik kroků z Prototypu. V pátek bude v rámci zahájení festivalu představeno několik projektů.

Maker Faire je největší světová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu. Je to setkání tvořivých a zvídavých lidí, které baví zkoušet nové věci a neformálně sdílet poznatky a zkušenosti v přátelském prostředí.

Zábavný jarmark, ale také veletrh pro makery, kde každý může představit svůj produkt, vychytávku, „hack“, experiment nebo koníček. Někteří se tak prezentují vůbec poprvé veřejně.

V rámci programu proběhne také panelová diskuze:

Víme, že Technická výchova se stala důležitým tématem jak ve sféře základního a středního školství, tak už i v politické rovině a zajímá nás, jak jí můžeme její implementaci pomoci my, tzv.”odspodu”. Chceme se dozvědět jaké jsou bariéry v rozšiřování výuky tímto směrem, co by děti potřebovali k tomu aby skrze technické řešení v sobě objevovali kreativitu, schopnosti pracovat v týmu, vynalézat nová řešení apod.

Hosté:
Martina Šebková (expert na 3D tisk)
Tomáš Mejzlík (manažer Fablab Brno)
Mgr. Jaroslav Suchý (radní města Brna pro oblast vzdělávání)
Mgr. Karel Zemene (profesor IT Gymnázium Matyáše Lercha)

Diskuse proběhne v neděli 20.října od 13:00 v rámci akce Maker Faire Brno na Brněnském výstavišti (pavilon A1)

Více informací zde: brno.makerfaire.com/

cs_CZ
en_GB cs_CZ