Módní performance

20.30 – 21.00

Tento rok se v rámci jedné fashion performance představí dva hostující projekty.

Mars Industries

Zahajující bude módní přehlídka značky Mars Industries, která se tématicky sladí do vesmírného námětu. Unikátní DIY tvorbou Mars Industries vznikají batohy a další módní doplňky z netradičních materiálů. Snaží se využívat zrecyklované materiály, jako jsou například cyklo duše.

marsindustries.tumblr.com

Audire Fluctus

V hlavní roli celé performance se poté představí projekt Audire Fluctus. Jedná se o koncept oblečení zabývající se detekcí a odstíněním elektromagnetického vlnění, které penetrují nejen vodu ale i zemskou atmosféru. Uživatel oblečení tak může vnímat skryté působení všech elektrických zařízení, může poslouchat město, bouřku nebo polární záři.

Audire Fluctus je technologickým demonstrátorem moderních poznatků o elektromagnetickém vlnění, jeho spektru a jeho detekci a odstínění. cílem konceptu je navrhnout a vytvořit funkční a
použitelný unikát ve formě oděvu, který dokáže podstatným způsobem rozšířit naše povědomí a vnímání neviditelného spektra elektro-magnetického pole kolem nás. Svou specifickou
funkcionalitou dokáže nejen zaznamenávat a přímo nám reprodukovat všudypřítomné vlnění, které jinak může snadno uniknout naší pozornosti, ale rovněž nás od něj chránit. Samotný oděv je v podstatě antiradiačním oblekem a přenosnou detekční aparaturou.

krystofbruha.cz/artworks/audire-fluctus/

cs_CZ
en_GB cs_CZ